Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek

Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek
Özel eğitim sınıflarının açılışına Çorlu Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn: Ahmet Üzgün,Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt , Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Yurdseven, Çorlu Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı İsmet Orta,İlçemizde görev yapan Okul Müdürleri , Öğretmenler, Öğrenci veliler ve Kızılay Üyelerimiz katılım sağladı.
Törende konuşan Şube Başkanı Sn: Selime Dodurka, Türk Kızılay’ı Çorlu Şubesi olarak geçtiğimiz yıl sakatlar derneği okulunda, bu yıl da Havuzlar Ortaokulunda bulunan özel eğitim sınıflarının iç düzenlemesini yaparak ve eğitici materyaller sağlayarak bu projeye destek vermekteyiz. Projemizin çocuklarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilerim. Bu amaçla alınan malzemeler: özel sıralar ve çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayacak olan, onların el-göz koordinasyonlarını geliştirmeye yönelik, sesli, renkli, dokunarak öğrenme ve kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyallerdir.Şube olarak, önümüzdeki günlerde, diğer okullarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzce açılmış olan bu özel eğitim sınıflarımıza desteklerimiz sürecektir. Bu vesileyle Çorlu’ya geldiği günden beri bizi her türlü çalışmamızda destekleyen, yalnız bırakmayan ve açılışımıza katılarak bizi onurlandıran Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç’a, Milli Eğitim Müdürümüz Sn: Ahmet Üzgün’e, Havuzlar Orta Okulu Müdürümüz başta olmak üzere tüm okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize, konuklarımıza, Yönetim Kuruluna, Kızılay personeline ve üyelerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve bu sınıfın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.
 

DİĞER BAŞLIKLAR

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜTürk Kızılayı Çorlu Şubesi Olarak Sosyal Dayanışma Merkezi`ni (SODAM) Ziyarette Bulunduk 1-7 Mart Deprem Haftası Farkındalık EtkinliğiBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü ve Çorlu Şubemiz Katkılarıyla 16.02.2018 Tarihinde Cuma günü saat 17:30´da Afrin Şehitlerimiz İçin Dualar OkunduÇorlu Kaymakamımız Sn. Levent Kılıc´ın ve İlce Müftülüğümüzün öncülüğünde Çorlu Şehitliğinde Afrin´de mücadele eden kahraman askerlerimiz için dua okuma programı yapıldı. Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına DestekTürk Kızılayının desteğiyle, Çorlu Şubesi’nin girişimleriyle Havuzlar Ortaokulu´na iki tane özel eğitim sınıfı açıldı. Çorlu Halkı Atatürk Meydanı´nda Kan Bağışı Etkinliğinde BuluştuÇorlu Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç´ın çağrısıyla Afrin´de düzenlenen Zeytindalı Operasyonu´na ve Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla Çorlu´da ki tüm sivil toplum örgütleri , İlçe kurum yöneticileri , Muhtarlarımız v...