Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek

Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek
Özel eğitim sınıflarının açılışına Çorlu Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn: Ahmet Üzgün,Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt , Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Yurdseven, Çorlu Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı İsmet Orta,İlçemizde görev yapan Okul Müdürleri , Öğretmenler, Öğrenci veliler ve Kızılay Üyelerimiz katılım sağladı.
Törende konuşan Şube Başkanı Sn: Selime Dodurka, Türk Kızılay’ı Çorlu Şubesi olarak geçtiğimiz yıl sakatlar derneği okulunda, bu yıl da Havuzlar Ortaokulunda bulunan özel eğitim sınıflarının iç düzenlemesini yaparak ve eğitici materyaller sağlayarak bu projeye destek vermekteyiz. Projemizin çocuklarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilerim. Bu amaçla alınan malzemeler: özel sıralar ve çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayacak olan, onların el-göz koordinasyonlarını geliştirmeye yönelik, sesli, renkli, dokunarak öğrenme ve kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyallerdir.Şube olarak, önümüzdeki günlerde, diğer okullarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzce açılmış olan bu özel eğitim sınıflarımıza desteklerimiz sürecektir. Bu vesileyle Çorlu’ya geldiği günden beri bizi her türlü çalışmamızda destekleyen, yalnız bırakmayan ve açılışımıza katılarak bizi onurlandıran Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç’a, Milli Eğitim Müdürümüz Sn: Ahmet Üzgün’e, Havuzlar Orta Okulu Müdürümüz başta olmak üzere tüm okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize, konuklarımıza, Yönetim Kuruluna, Kızılay personeline ve üyelerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve bu sınıfın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.
 

DİĞER BAŞLIKLAR

RAMAZANI BU HİLALİN ALTINDA PAYLAŞALIMTürk Kızılay´ı Çorlu Şubesi olarak karşılıklı anlayış, hoşgörü, merhamet, yardımlaşma ve duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayı dolasıyla her yıl olduğu gibi bu yılda belirli ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak... 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ,Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu OlsunBasta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere,Kurtuluş Savaşının tüm Kahramanlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ile anıyor, geleceğimizin teminatı olan Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü ... Minik Adımlar Projesine Büyük DestekTürk Kızılayı Çorlu Şubesi tarafından başlatılan ve 23 Nisan’da çocukları sevindirmek adına düzenlenen “Minik Adımlara Minik Destek” sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan 2 bin üzerinde ayakkabı okullara teslim e... Türk Kızılay´ı Çorlu Şubesinden Özel Eğitim Sınıfına DestekTürk Kızılay´ı Çorlu Şubesi olarak Gazi İlkokulu, Mehmetçik İlk öğretim okulu ve Vali Şenol Engin İlkokulu için alınan Özel Eğitim materyallerinin teslimini gerçekleştirdik. MİNİK ADIMLARA MİNİK DESTEK KAMPANYASIBu 23 Nisan Sizde En Az Bir Çocuğu Sevindirin.