Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek

Türk Kızılayı Çorlu Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfına Destek
Özel eğitim sınıflarının açılışına Çorlu Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn: Ahmet Üzgün,Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt , Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Canan Yurdseven, Çorlu Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı İsmet Orta,İlçemizde görev yapan Okul Müdürleri , Öğretmenler, Öğrenci veliler ve Kızılay Üyelerimiz katılım sağladı.
Törende konuşan Şube Başkanı Sn: Selime Dodurka, Türk Kızılay’ı Çorlu Şubesi olarak geçtiğimiz yıl sakatlar derneği okulunda, bu yıl da Havuzlar Ortaokulunda bulunan özel eğitim sınıflarının iç düzenlemesini yaparak ve eğitici materyaller sağlayarak bu projeye destek vermekteyiz. Projemizin çocuklarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilerim. Bu amaçla alınan malzemeler: özel sıralar ve çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayacak olan, onların el-göz koordinasyonlarını geliştirmeye yönelik, sesli, renkli, dokunarak öğrenme ve kavramayı hedefleyen çeşitli eğitici materyallerdir.Şube olarak, önümüzdeki günlerde, diğer okullarımızda Milli Eğitim Müdürlüğümüzce açılmış olan bu özel eğitim sınıflarımıza desteklerimiz sürecektir. Bu vesileyle Çorlu’ya geldiği günden beri bizi her türlü çalışmamızda destekleyen, yalnız bırakmayan ve açılışımıza katılarak bizi onurlandıran Kaymakamımız Sn: Levent Kılıç’a, Milli Eğitim Müdürümüz Sn: Ahmet Üzgün’e, Havuzlar Orta Okulu Müdürümüz başta olmak üzere tüm okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimize, konuklarımıza, Yönetim Kuruluna, Kızılay personeline ve üyelerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve bu sınıfın kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.
 

DİĞER BAŞLIKLAR

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Türk Kızılayı Çorlu Şubesi olarak katılım sağladık ve halkımıza çeşitli ikramlarda bulunduk Kurban Bereketi Yıl Boyu SürsünKızılay dünyanın 40 ülkesinde yürüttüğü kurban kesim faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Kurban etlerinizi onların sofralarına götürüyor. #YılBoyuSürsün www.kizilay.org.tr ÇBSK Öğrencilerine İlkyardım SemineriİLKYARDIM ÖĞREN HAYAT KURTAR Türk Kızılayı Çorlu İlkyardım Eğitim Merkezimizce Çorlu Belediye Spor Kulübü öğrencilerine Belediye Başkanımız Sn. Ahmet SARIKURT’UN da katılımıyla ilkyardım semineri verildi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü 201815 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yaşananları unutturmamak için Kaymakamlığın düzenlemiş olduğu Programa Türk Kızılay´ı Çorlu Şubesi olarak Atatürk Heykel Meydanındayız. BAŞIMIZ SAĞOLSUNTüm ulusumuzu, Trakya´mızı, Çorlu´muzu yasa boğan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.