DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ

DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ
Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu dünyada en büyük ilkyardım eğitimi ve uygulaması yapan kuruluştur. 2014 yılında 15 milyondan fazla kişi 116 ülkede bulunan Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri tarafından ilkyardım konusunda eğitilmiştir. Aynı zamanda 150 yıldır ilkyardım Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri gönüllülerinin birincil görevi olmuştur.
İlkyardım hızlı ve efektif yapıldığında yaşamın kurtarılmasına ihtiyacı olan bir kişinin yaralanmasını ve ızdırabının azaltılmasını sağlamaktadır.
Dünya İlk yardım günü ise her yıl ilk yardım konusunda farkındalık oluşturmak ve ilk yardım ile ilgili konulara dikkat çekmek amacıyla kutlanmaktadır.
Uluslar arası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından önümüzdeki on yıl içerisinde 1 milyar kişinin (her hane halkından en az 1 kişinin) ilkyardım becerilerine sahip olması hedeflenmektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Kadir Geceniz Mübarek OlsunBu mübarek gecenin bereketinden nasiplenmek umuduyla Kadir Geceniz mübarek olsun Kızılay, Ramazan’da 10 Milyon Kişinin Yüzünü GüldürecekRamazan’da daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla yardım kampanyası başlatan Kızılay, kendi öz kaynaklarından da yüzbinlerce ... 18-24 Mart Yaşlılar Haftası18-24 Mart "Yaşlılar Haftası" nedeniyle Türk Kızılay´ı Çorlu Şubesi olarak Çorlu Huzurevi Müdürlüğü´nün Mübarek Regaip kandili için düzenlemiş olduğu Mevlude katılım sağladık. Ruhu genç, eli öpülesi... MİNİK ADIMLARA MİNİK DESTEKYardımsevenlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam eden Türk Kızılayı Çorlu Şubesi, bağışlanan ayakkabılarla öğrencilerin yüzünü güldürdü. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kadın Sığınma Evi Ziyaretimiz8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Türk Kızılayı Çorlu Şubesi olarak Kadın Sığınma evinde kalan kadınlarımıza ve çocuklarımıza hediyelerimizi hazırlayıp teslim ettik.