DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ

DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ
Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu dünyada en büyük ilkyardım eğitimi ve uygulaması yapan kuruluştur. 2014 yılında 15 milyondan fazla kişi 116 ülkede bulunan Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri tarafından ilkyardım konusunda eğitilmiştir. Aynı zamanda 150 yıldır ilkyardım Kızılay ve Kızılhaç Dernekleri gönüllülerinin birincil görevi olmuştur.
İlkyardım hızlı ve efektif yapıldığında yaşamın kurtarılmasına ihtiyacı olan bir kişinin yaralanmasını ve ızdırabının azaltılmasını sağlamaktadır.
Dünya İlk yardım günü ise her yıl ilk yardım konusunda farkındalık oluşturmak ve ilk yardım ile ilgili konulara dikkat çekmek amacıyla kutlanmaktadır.
Uluslar arası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından önümüzdeki on yıl içerisinde 1 milyar kişinin (her hane halkından en az 1 kişinin) ilkyardım becerilerine sahip olması hedeflenmektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Türk Kızılay´ı Çorlu Şubesi olarak Berat Kandili nedeniyle halkımıza lokum ikramında bulunduk.Berat Kandilinizi kutlar,ülkemize ve tüm insanlığa mutluluk,huzur ve barış getirmesini dileriz. Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Selime Dodurka TRAKYA GENEL SANAYİ VE TİCARET FUARITürk Kızılay’ı Çorlu Şubesi, Çorlu Kan Bağış Merkezi ve İlk Yardım Eğitim Merkezi olarak Trakya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarına katılım sağladık . Kan bağış etkinliği düzenlendiÇORLU HALKININ İLGİSİ YOĞUN OLDU Regaip Kandiliniz Mübarek OlsunÜc ayların baslangıcı olan Mübarek Regaib Kandilinizi kutlar, tüm insanlığa sevgi, huzur, kardeşlik ve barış getirmesini dileriz. Yönetim Kurulu Adına Sube Baskani Selime Dodurka Türk Kızılayı Çorlu Şubesi SODAM Gönüllülerini Ziyaret EttiEğitim programlarını tamamlamış olan kadınlarımıza Başarı ve Katılım belgelerini taktim ederek 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününü bir arada kutladık.